Georgia Ramon Haïti 80% BIO

Kód: 2189
Single Origin Bean To Bar
Neohodnoceno
Značka: Georgia Ramon
180 Kč 156,52 Kč bez DPH
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Georgia Ramon Haïti 80% BIO

Haiti je ostrovní stát nacházející se na ostrově Hispaniola ve Velkých Antilách. Haiti se nachází v západní části ostrova a sousedí s Dominikánskou republikou ve východní části.

Před více než stoletím zahájila rodina Dufortů své aktivity v kávovém průmyslu. Rodina byla jedním z největších vývozců kávy na Haiti. V roce 1970 začala společnost pražit kávu sama a nyní je největší pražírnou kávy na Haiti. V průběhu let pracovali, učili se a rostli společně se zemědělci a družstvy. Úsilí o kvalitu pomohlo zvýšit povědomí o hodnotě ovoce.


Se stejnou filozofií založila rodina Dufortů v roce 2014 novou společnost s pěstiteli kakaa. Rovněž by měli být schopni lépe rozpoznat hodnotu svého produktu a mělo by se také zvýšit ocenění konečného spotřebitele. Pod názvem „Produits des Iles SA (PISA)“ založili výrobní závod na severu Haiti, centru pěstování kakaa. Nejvzdálenější plantáž, která se nachází uprostřed pěti hlavních regionů, trvá maximálně tři hodiny jízdy autem.
Síť nyní zahrnuje více než 1 500 ekologických zemědělců, přičemž průměrná velikost plantáží je relativně malá a největší je jen jeden hektar. PISA podporuje zemědělce ve všech záležitostech, ať už jde o pěstování nebo nové vybavení, a zaměstnanci jezdí na plantáže šest dní v týdnu, aby si koupili čerstvé kakaové lusky. Za krátkou dobu dokázala PISA zvýšit průměrnou sklizeň a více než zdvojnásobit příjem kakaových farmářů.

Obsah kakaa: 80%

Složení: Haiti kakaová hmota, surový třtinový cukr, kakaové máslo.
Pokud není uvedeno jinak, všechny suroviny pocházejí z ekologického zemědělství. DE-ÖKO-003 Zemědělství mimo EU.

Kakaové odrůdy: Trinitario & Criollo
Aromatický profil: zralé fíky, višně a pražené ořechy. S květinovými tóny.
Pražení střední
Broušení: 24 hodin
Končování: Bez

Bezlepkový
Vegan

Může obsahovat stopy ořechů a mléka

Doplňkové parametry

Kategorie: Tabulková čokoláda
Hmotnost: 0.05 kg
Alergeny: Bez lepku, Bez laktózy, Vegan, BIO
Druh: Tmavá
Procento kakaa: 80