⭐🚚 Aktuální doba doručení je 1-3 pracovní dny 🚚⭐

Čokoláda jako dárek

Čokoládě bychom mohli přezdívat královna mezi dárky. Jejím darováním dokážete potěšit při nesčetném množství příležitostí. Vhodně zvolená krabička s pralinkami nebo vhodně nakombinovaná bonboniéra dokáže vyjádřit, jak moc pro vás váš blízký znamená – lépe než tisíc slov.

Vydejte se s námi na vlny jemné chuti čokolády a inspirujte se nejnovějšími trendy, které čokoládové dárky posunou ještě o stupínek výše, než jste si mysleli. Ať už chcete čokoládou popřát vše nejlepší k narozeninám, svátku, nebo jen vyjádřit svůj obdiv, darujete chuťový zážitek, který zanechá nesmazatelnou stopu i na duši.

Význam čokolády jako dárku

Čokoláda jako dárek se těší své nestárnoucí popularitě po celá staletí. Její oblíbenost je navíc téměř zaručena napříč různými kulturními prostředími, a tak může dobře posloužit jako dárek i ve společnosti, ve které jste se ještě úplně nerozkoukali. 

Ať vyberete malou krabičku pralinek, nebo propracovanou čokoládovou sadu, dokáže za vás velmi srozumitelně vyjádřit vaše nejhlubší pocity. 

Čokoláda jako nadčasový symbol lásky

V průběhu času si čokoláda získala prvenství i mezi dárky z lásky. Však se také říká, že láska prochází žaludkem, a u čokolády to platí dvojnásob. 

Její hořká chuť s příměsí sladkého tajemství vytváří neobyčejně lahodnou kombinaci, která roztančí chuťové pohárky na jazyku. Ať už se o čokoládu chcete podělit na Valentýna, nebo chcete jenom tak udělat gesto, který ten druhý ocení, nemůžete s čokoládou udělat chybu.

Hodí se pro všechny příležitosti 

Nejspíš ani neexistuje příležitost, ke které byste nemohli darovat čokoládu. Bude se vyjímat v lesku oslav, ale také dokáže pozvednout i zdánlivě všední okamžiky. Můžete ji darovat svým nejbližším, ale klidně také jen letmým známým. Čokoláda jako dárek je jednoduše univerzální.

Čokoládové trendy

I ve světě výroby čokolády dochází k neustálé invenci. Do popředí se opět dostávají kvalitní řemeslné výrobky a tematické čokoládové sady, které se těší neutuchající oblibě čokoládových gurmánů. Proto se také čím dál častěji objevují nové netradiční podoby oblíbené kakaové pochoutky.

Sezónní dárkové čokolády

Během celého roku se neslaví pouze narozeniny a jmeniny. Pokud chcete svému blízkému udělat radost při nejrůznějších sezónních oslavách, můžete sáhnout po tematických čokoládách z této oblasti. Darujete tím kouzelný dárek, který dokáže potěšit malé i velké. 

Hledáte nějakou drobnost, kterou potěšit kolem Mikuláše nebo Vánoc? Porozhlédněte se mezi vánočními čokoládami. Můžete vybírat z čokoládových vánočních ozdobiček i čokolád ve tvaru dárečků

Dalším svátkem, kterému by se bez nadsázky dalo říkat čokoládový, je svátek zamilovaných, Valentýn. Darovat tak můžete například valentýnské čokoládové sady s romantickými motivy, které dokážou i beze slov vyjádřit to, co k obdarovanému cítíte. 

Valentýnem ale čokoládové svátky nekončí. Trojici ještě doplňují Velikonoce. Pokud držíte velikonoční tradici hledání vajíček v zahradě, zkuste tentokrát hledat třeba krásně barevné čokoládové pralinky, nebo pěkné velikonoční boxy s čokoládovými sadami. Překvapit můžete ale také koledníky, kterým místo klasických vajíček nabídnete ta čokoládová.

Čokoládová přání

I když čokoláda dokáže mnohé říct beze slov, někdy je dobré se tak trochu pojistit. Můžete tak darovat čokoládová přání, která doplní lahodnou chuť čokolády stručným vzkazem. Pokud navíc vyberete luxusní tabulkovou čokoládu, která bude ještě zabalena ve stylovém designovém obalu, bude úspěch více než jistý. 

Samozřejmostí je také kvalitní výběr čokolády. Milovníci hořké čokolády jistě ocení kvalitní Bean to Bar nebo Single Origin čokoládu a příznivci sladké bílé čokolády si zase rozhodně pochutnají na vyvážené kombinaci čokolády a ovoce bez přidaného cukru.

Personalizovaná čokoláda jako dárek

Není nic příjemnějšího, než když obdarujete svého blízkého čokoládou, která dokáže odrazit jeho záliby

Čokoláda podle vkusu obdarovaného

Například čokoláda ve tvaru zvířátek nemusí být nutně určena pouze pro děti. Potěšit jí můžete třeba i zapáleného pejskaře nebo nadšence do exotických zvířat. Milovníky motorismu můžete potěšit čokoládovým znakem jejich oblíbeného vozu nebo motorky, ale také realisticky vypadajícími klíči od vozu. Na první pohled jsou tyto klíče téměř k nerozeznání, tak pozor, ať se vám neroztečou v kapse.

Pokud hledáte vhodný čokoládový dárek k narozeninám, můžete obdarovaného potěšit jeho čokoládovým znamením zvěrokruhu. Musíte ale samozřejmě dát pozor na to, abyste znali skutečně přesné datum narození – jinak by mohlo dojít k politováníhodné záměně.

Zajímavou volbou například ke svátku zamilovaných může být také lechtivá čokoláda s označením 18+. V těchto čokoládových sadách naleznete plno odvážných kousků. Je nutné však dopředu vědět, zda to obdarovaný skutečně ocení.

Tematické čokoládové sady

Proč se omezovat pouze na izolované kousky čokolády, když můžete darovat také celou tematickou sadu, která zaručeně vykouzlí nejeden úsměv na tváři?

Zapáleného kutila jistě potěšíte, když mu k jeho stávající sadě nářadí pořídíte ještě jednu. Čokoládovou. Řemeslně vyráběná čokoládová sada nářadí může být na pohled téměř k nerozeznání od té skutečné, tak pozor, ať nedojde k záměně. 

Rozhodně se nemusíte bát obdarovat čokoládovou sadu kohokoliv, kdo žije svou prací. Na výběr máte široké množství tematických čokoládových sad. V nich najdete nejrůznější předměty, které se v dané profesi užívají – ale samozřejmě v čokoládovém provedení. Potěšit pracovní čokoládovou sadou tak můžete třeba lékaře, kadeřnici, ale klidně i IT technika. 

Čokoládovou sadou, ale můžete potěšit i sportovce. I ti, kteří se snaží zůstat stále fit, si čas od času dopřejí nějaký ten „cheat day“, tak proč si k tomu nevzít sportovní čokoládovou sadu, která jim připomene jejich oblíbenou kratochvíli. Rozradostnit můžete třeba cyklisty, fotbalisty, tenisty nebo vyznavače fitness.

Exkluzivní čokoláda jako dárek

Čokoláda, která nikdy neomrzí a nevyjde z módy – tak by se daly popsat exkluzivní tabulkové čokolády. Skutečný čokoládový labužník zajisté nikdy neodmítne kvalitní ochutnávku Bean to Bar čokolád, které jsou mezi čokoholiky vyhlášené kvalitním složením. Výrobci těchto čokolád dbají na výběr kvalitních surovin a pečlivě dodržují stanovené výrobní postupy, aby docílili co nejkvalitnější chuti. Mimo to jsou tyto čokolády dodávány v pohledných praktických obalech.

Další možností, kterou každý zkušený čokoholik ocení, jsou Single Origin čokolády. Pojem Single Origin jste mohli zaznamenat už třeba i u kávy nebo jiných výrobků. Znamená to, že pro výrobu dané čokolády bylo použito kakaových bobů pouze z jedné oblasti. Tyto boby jsou pro danou oblast specifické a také unikátní. Chuť těchto čokolád, podobně jako je tomu i u vína, se může rok o roku lišit. Každý kousek Single Origin čokolády je tak jedinečným originálem. Překvapit vás také mohou zajímavými kombinacemi chutí, například kombinací s karibským rumem. Single Origin čokolády se zpravidla prodávají v krásných papírových obalech, takže vám ani nedá moc práce jejich balení.

Máte pocit, že by jedna čokoláda byla přeci jen málo? V tom případě můžete darovat celou degustační sadu exkluzivních čokolád, které se pyšní zajímavými chuťovými profily a třeba i netradičními příchutěmi.

Sladká tečka

Čokoláda má samozřejmě nezastupitelnou roli při nejrůznějších slavnostních okamžicích. Rozhodně bychom ale neměli opomíjet ani její přinos pro zdraví. Pokud je čokoláda konzumována s mírou, může poskytovat i příjemné zdravotní benefity

Nejvíce se v tomto ohledu mluví o hořké čokoládě. Ta je bohatá na přírodní antioxidanty, které pozitivně působí na kardiovaskulární systém člověka. Čokoláda také může pozitivně ovlivnit činnost mozku a samozřejmě pomáhá uvolňovat hormony štěstí, které přispívají celkové dobré pohodě člověka. Takže až příště darujete někomu čokoládu, darujete mu nejen mlsání, ale třeba i kousek zdraví. A to rozhodně stojí za to.